Головна Головна -> Реферати українською -> Бухгалтерський облік -> Організаційні основи податкового менеджменту

Організаційні основи податкового менеджменту

Назва:
Організаційні основи податкового менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,59 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Податки належать до фундаментальних підвалин людської цивілізації. Їх виникнення та функціонування в людському суспільстві дозволило зберегти державність окремих націй, їх культуру та забезпечити соціальний прогрес і суспільний добробут. Податки є дієвим інструментом державного управління процесом розподілу та перерозподілу валового внутрішнього продукту в соціальному, територіальному та галузевому аспектах, який дозволяє нівелювати недоліки ринкових механізмів, нерівномірність розміщення ресурсів і забезпечення суспільними благами, створити передумови для заохочення до бізнесу, ділової та інвестиційної активності, мотивації до праці, підтримання рівня зайнятості, стабілізації ринкової кон’юнктури.

Економічно обґрунтовані управлінські рішення, які приймаються в сфері оподаткування, завжди сприятимуть економічному та соціальному розвитку і забезпечуватимуть фінансову стабільність. Невміле використання податків призводить до розладу економіки і зубожіння народу. Тому мета організації системи справляння податкових платежів полягає в тому, як знайти більш сприятливі форми оподаткування та його впливу на економічно-соціальну дійсність.

Окремі питання теорії і практики організації процесу оподаткування висвітлені у працях М.Я. Азарова, Л.К. Воронової, М.П. Кучерявенка, В.А.Онищенка, Л.А. Савченко, В.К. Шкарупи. Віддаючи належне напрацюванням вітчизняних фахівців у цій сфері, необхідно зауважити на необхідності детального обґрунтування теоретичних основ податкового менеджменту та засад його організації в Україні, що і є завданням даної роботи.

Як показує і світовий досвід, і вітчизняна практика, ефективність впливу податків на всі сторони соціально-економічного життя суспільства залежить насамперед від ефективності управління оподаткуванням, або іншими словами ефективності податкового менеджменту. Податковий менеджмент – це адміністративно-розпорядча діяльність державних органів виконавчої влади щодо організації процесу оподаткування. Як і будь-яка управлінська діяльність, податковий менеджмент має відповідні характеристики, а саме – мету, функції, принципи та методи.

Мета податкового менеджменту полягає у забезпеченні ефективної реалізації завдань податкової політики.

Суть податкового менеджменту розкривається в його функціях. У процесі становлення і розвитку податкової системи України відокремилися такі функції податкового менеджменту:

– організаційна (організація системи справляння податків і зборів);

– облікова (облік платників податків і сум податкових платежів);

– аналітична (планування та аналіз податкових надходжень та їх джерел);

– контролююча (контроль за дотриманням податкового законодавства);

– регулююча (використання податкових важелів для регулювання соціально-економічних процесів).

Організація системи справляння податків і зборів починається з розробки загальної концепції оподаткування, визначення напрямів податкової політики, встановлення сукупності податків і зборів (обов’язкових платежів), тобто складу податкової системи, а також функцій, прав та обов’язків учасників податкових відносин (насамперед платників податків і органів податкової служби). Далі законодавчо регламентується справляння кожного податку через прийняття окремих законів, які в узагальненому вигляді визначають об’єкт оподаткування, платників податку, ставки, пільги, методики обчислення, порядок і форми розрахунків з бюджетом. Для більш чіткої організації і деталізації справляння податків ДПА України в межах чинного законодавства розробляє і видає нормативно-методичні документи, які конкретизують порядок обчислення, сплати і контролю по окремих податках, а також порядок оформлення податкової звітності. Форми податкових розрахунків, звітів, декларацій, пов’язаних із обчисленням і сплатою податкових платежів, декларацій про валютні цінності, реєстраційних документів платників податків, повідомлень про відкриття і закриття банківських рахунків, а також форми звітів про діяльність органів податкової служби затверджує ДПА України. Ця ж структура організовує роботу податкової служби і визначає її основні напрями, форми і методи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Організаційні основи податкового менеджменту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок