Головна Головна -> Реферати українською -> Біологія -> Біотичні фактори

Біотичні фактори

Назва:
Біотичні фактори
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,92 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Під біотичними факторами розуміють різноманітні зв'язки організму з іншими організмами.

Такі зв'язки можуть бути внутрішньовидовими і міжвидовими. Внутрішньовидові взаємини різноманітні і, у кінцевому рахунку, спрямовані на збереження популяції. Сюди відносяться взаємини між особями раз-особистих підлог, конкуренція за життєві ресурси, різні форми поводження.

Розрізняють кілька форм міжвидових взаємодій і кілька класифікацій взаємин між видами. Зупинимося на двох з них. Якщо позначити байдужні для виду взаємини 0, корисні +, а шкідливі - для партнерів, то все різноманіття взаємин можна позначити: 00, 0+, 0-, ++, +-, - -.

Під симбіозом у даному випадку розуміється спільне життя (від греч. symbiosis - спільне життя), що для партнерів може бути як корисна, так і шкідлива.

Часто під симбіозом розуміють взаємовигідне співжиття чи організмів вигідне для одного і байдужне для іншого. У цьому випадку класифікація буде виглядати в такий спосіб:

Угруповання організмів, що входять до складу біогеоценозів, складаються з трьох груп компонентів: утворювачів органічної речовини (автотрофних організмів) — продуцентів; споживачів живої органічної речовини— консументів; руйнівників органічних решток — переважливо мікроорганізмів, які розщеплюють органічні речовини до простих мінеральних сполук, — редуцентів. Усі смороду пов'язані ланцюгами живлення.

Ланцюги живлення — це послідовності особин одного виду, їхніх решток або продуктів життєдіяльності, які є об'єктом живлення організмів іншого виду, тобто ряд видів організмів, пов'язаних між собою трофічними зв'язками, що складають певну послідовність у передаванні речовин і енергії. Розрізняють два типи ланцюгів живлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Реферат на тему: Біотичні фактори

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок